Bor Ara Ürünleri ve Atıkları Çimento Sektöründe Kullanılacak!

28 Ağu 2021
57,998
0
Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Eti Maden ve Limak Çimento bor ara ürünleri ve atıklarının çimento sektöründe kullanılması için ilk adımı attı. TR22 Bölgesi’nde endüstriyel simbiyoz çalışmaları kapsamında iki önemli paydaşını bir araya getiren Güney Marmara Kalkınma Ajansı, (GMKA) sürecin yeni bir safhasında paydaşları ile birlikte hareket etmeye devam ediyor. Bu bağlamda; Eti Maden ve Limak Çimento yetkilileri ile ortak bir projeye imza atıldı.

Limak Çimento Grubu'nun Sürdürülebilirlik Hedefleri kapsamında, TR22 Bölgesi’nde (Çanakkale- Balıkesir) endüstriyel simbiyoz uygulamalarını teşvik etmek ve teknik destek sağlamak amacıyla; Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Limak Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Kurumsal İşbirliği Protokolü imzalandı.

Limak Grup tarafından konuyla ilgili yapılan bilgi paylaşımında, “Limak Çimento Grubu'nun Sürdürülebilirlik Hedefleri kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Limak Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Kurumsal İşbirliği Protokolü imzalandı.
Limak Çimento Grubu'nun Sürdürülebilirlik Hedefleri kapsamında, TR22 Bölgesi’nde (Çanakkale- Balıkesir) endüstriyel simbiyoz uygulamalarını teşvik etmek ve teknik destek sağlamak amacıyla; Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Limak Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Kurumsal İşbirliği Protokolü imzalanmıştır. Eti Maden İşletmelerinin bünyesinde ortaya çıkan bor ara ürünleri ve atıklarının çimento üretiminde kullanılmasını konu alan endüstriyel simbiyoz uygulamaları, tüm tarafların ortaya çıkacak fırsatları değerlendirmesine katkı sağlayacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak : https://www.yeraltihaber.com/haber/bor-ara-urunleri-ve-atiklari-cimento-sektorunde-kullanilacak-1304
 
Üst Alt