Cem Yılmaz, servetine servet kattı!

28 Ağu 2021
14,694
0
Dünya çapında NFT satışı hızla yayılırken, Cem Yılmaz‘ın girişiyle Türkiye’de ilgi bulmaya başladı. Yılmaz, 15 gün içerisinde 45 adet NFT satarak 3 milyon lira kazandı.

Opensea platformundan 15 gün önce ilk NFT’sini satan Cem Yılmaz, bugüne kadar 45 NFT’sine alıcı buldu.
Cem Yılmaz en yüksek geliri "Far a head" koleksiyonunun ‘CYHEAD000000’ isimli NFT’sinden elde etti.

Yılmaz, bu satışlardan toplam 76.28 Ethereum (2 milyon 940 bin lira) gelir elde etti.

NFT nedir?

NFT yani Non Fungible Token olarak adlandırılan bu teknoloji büyük çoğunlukla dijital eserleri kripto zincirinde alınabilen ya da satılabilen ürünlere dönüştürüyor ve büyük kitlelere ulaştırmayı sağlıyor. NFT dijital bir şeyin kendine has olmasını sağlıyor. Yani bölünemeyen ve kendine has olan bir sembol bir sertifika gibi de düşünülebilir. NFT ile satılan ürünler aynı zamanda türünün tek örneği oluyor ve doğrulabilir varlıklara dönüştüğü için çok yüksek fiyatlara alıcı bulunuyor.

NFT’ler, Ethereum isimli bir blok zinciri geliştiricileri tarafından hazırlanmış ve ERC-727Ctoken standartlarına göre üretilmektedir. Kullanıcılarının blok zincirinin teknik dünyasında kaybolmaması için işlemlerin kolaylıkla gerçekleştirilmesine olanak sağlayan plaformlar bulunmaktadır. NFT üretimi için gereksinimduyulan tek şey dijital kripto para cüzdanıdır.

Ünlü komedyenin NTF’leri hızla alıcı buluyor

Kaynak : https://www.muhalif.###.tr/haber/cem-yilmaz-servetine-servet-katti-31131
 
Üst Alt