TÜRKÜLER İYİLEŞTİR…

28 Ağu 2021
135,927
0
turkuler-iyilestir.jpg


6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan Merkezli 2 depremin ardından adeta yerle bir olan Nurhak’ta örnek bir sanatçı dayanışması yaşandı. Birçok alanda sanatçının kanayan yarara derman olmak için ziyaret ettiği Nurhak’ta özellikle ses ve saz sanatçıları ile yorumcuları türkü ve değişleri ile adeta acıları iyileştirdiler.

Yüz yılın felaketi ve afeti olarak adlandırılan, 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki depremin ardından bölgedeki 11 şehir ve yerleşim alanları adeta yerle bir oldu, harabeye döndü. Bir kısım bilim insanlarına göre alınmayan devlet tedbirleri ile göz göre göre gelen küçük kıyametten nasibini büyük bir yıkımla ve acılarla alan Nurhak’ta büyük bir çaba sergileyen Belediye Başkanı İlhami Bozan, iktidardan gelen yardımların zamanlamasına ve yetersizliğine dikkat çekerek büyük afette Nurhak’ın adeta sahipsiz kaldığına işaret etmişti.,

Eksi 25-20 derecelerin yaşandığı Nurhak Afet Günlerinin en büyük tesellisi ve dayanışması ise sanatçıların Nurhak’a akın etmesi ile yaşandı. Ziyarette bulunan ses ve sanat dünyasının içinde yer alanların arasında yer alan Erdal Erzincan, Ender Balkır ve Onur Buldu, insanı ve vicdani paylaşımları ile Nurhak’ta adeta gönüllerde taht kurdular, Nurhak halkının sevgi ve takdirlerini kazandılar.

Özellikle Nurhak Belediyesi Cumhuriyet Meydanında yakışan ateş etrafında yüreklerdeki ateşi türkü ve deyişlerle azaltmaya çalışan Erdal Erzincan ve Erdal Balkır, gönülleri dostluk adına bir kez daha fethettiler. “Türküler İyileştir” anlayışının görüntülerini duygu dolu anlarla sergiledir.

Sanatçı desteği ve tesellisinin önem ve anlamına dikkat çeken Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, sanatçı tüm dostlarına teşekkür ederek, “Sanatçılarımız Erdal Erzincan, Ender Balkır ve Onur Buldu bizleri ziyaret ettiler. Acımızı paylaştılar. Kendilerine teşekkür ediyorum Saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak : https://elbistangundemhaber.net/turkuler-iyilestir/8014/
 
Üst Alt